3.Yarışın ardından…Ironman 70.3- 2018 hikayesi

O kadar çok ilk yaşadım ki…

Yazıp buraya bırakıyorum. Hayal ettiğimin ötesinde bir süre ile bitmesi işin kreması ama özü başkaydı. Yarış öncesini geçiyorum..son dakika hazır mıyım diye sorgulayan öğrenci ne hissederse o..

Yüzmeden başlıyorum. En güçsüz yanım..saat sabah 8 e doğru…35 dakikada yüzeceğini beyan eden sıranın en sonundayım. Üçerli alıyorlar… Ve Start… Bir 300 metre nefes nefeseyim, sonra sakinliyorum ve arkadamdan çıkmış olanlar yetiştiği için mucize gibi bir şey yaşamaya başlıyorum. İlk defa yüzerken sağımda solumda insan var. Ayağıma çarpılıyor, yüzüme kulaç geliyor, dubaları birlikte dönüyoruz ve o tek başına denizin ortasında kalmama halini ben ilk defa deneyimliyorum. Tecrübelilerin nefret ettiği şey beni yüzdürüyor. Uzan, çek.. Bak herkeslesin… Sana en iyi dereceni yaptıran şeyin teknik değil, zihin olmasına şaşırmıyorum artık ama bir ders var içinde…Sırf tek başına yapabiliyorsun diye herşeyi tek başına yapmak zorunda değilsin. Destek alınca güzel.Daha hızlı.. Daha kolay… Unutma bunu!

Yüzmeden iyi çıkıp, bisikletimi tek başına görmeyince gülümsüyorum J Son iki yarışım yapayalnızdı. Bak değilsin! Hadi..Bu arada çılgın gibi besleniyorum T1’de çünkü bisiklette ellerimi bırakmak bir konu. O yüzden zaman kaybettim ama sonradan anlayacağım ki gerek yokmuş…

Bisikleti aldım, çıktım ve ilk km’ler..Aaa ne güzel.. Rüzgar, hava durumu..Şans.1.turu nasıl yaptım anlamıyorum bile. Bu arada ellerimi bırakıp jellerimi yediğimi hayretle fark ediyorum. Bu kadar korkusuzca bir ilk.Korkmamak şahane bir his! Her korktuğumda o anı hatırlamak istiyorum. Korku normal. Korktuğunda ne yapacağınsa bir seçim..

Bu arada Expo’dan 2. Tur dönerken last finisher’ı görüyorum. Geçen seneki ben :)  Arkasında motor, otobusler… Yavaşladım, “geçen sene bendim, bu parkur bitecek” diye bağırdım. Sadece gerçekten midediğini duydum.

2. Tur bitmeye yakın, zihnim bulandı, kendini bir yerden sorgulayacak ya, yok diyorum olamaz, saatte bir hata var,bu kadar hızlı gelmiş olamam.İlerde polisler var, saati soruyorum. Saat doğru.Kendime göre o kadar hızlı geldim yani…Kendime inanmadığım bir an gelirse hayatta, o saati sorduğum zamanı hatırlamak istiyorum.

 

Zihin konuşacak, sen susturacaksın! Bence bu işleri bu yüzden yapıyoruz. O kadar hayatın ta kendisi olduğu için…

Bisiklet bitiyor ve tek isteğim keyifle koşmak..21 KM. Keyif filan diyorum ama gözümde büyüyor birden. Dizimde sıkıntım vardı. Ya yine başlarsa…Üstelik parkur çok saçma. Asfalt sıcağında tur atıp duruyoruz. İlk 3-4 zihin savaşları…Sonra diyorum ki, ne bekliyordun? Kolay olmasını mı? Olmayacak! Bilerek mi geldin. Evet. O zaman bir zahmet koşacaksın…

3 yarıştaki en iyi pace’im oldu. Yüzde 30’u antrenmansa, yüzde 70’i zihindi. Bu sefer koşuda kendimi bırakmadım ve yolda çok şey topladım. Bundan sonra yapmak istediklerimi, yapmamak istediklerimi, hayallerimi, nedenlerimi toplaya toplaya koştum…İnsanların çoktan dağılmadığı ve tükenmiş halde olmadığım ilk finishim oldu. O günkü havaya, parkura, koşulsuzca destek aldığım insanlara, güzel bir ekibe, bütün hazırlık sürecimin cefasını çeken, elimi bir kere bırakmayan Özgür’e, aileme, antrenmanım var diye göremediğim dostlarıma, bu yola çıktığımdan beri tanıdığım herkese ve en muhteşem öğrencisi olmasam da bana 3 tane Ironman 70.3 koşturtan Axa’ya koca koca teşekkürler…

Bundan sonra da bir süre dişil enerjiye çekiliyorum :) Yemek yapmak gibi basit şeyler mesela…

Daha çok üretmek, yazmak gibi adımlar. Kas, kuvvet, güç derken içerilere saklanan o tarafı özledim..

Biraz çağırınca gelir biliyorum..Mottosunu sevdiğim :)

 Anything is possible!

 

 

 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s