Hakkında

cropped-cropped-1475778_10152033421089724_699938647_n1.jpgKariyerim boyunca mesleğim ile ilgili öğrendiğim en değerli bilgi, organizasyonlarda hayal edilen değişimin, ancak insan faktörünün kalbine ve yüreğine dokunulduğunda hayata geçebileceği gerçeği oldu.Şirketler, sürekli gelişim ve pozitif değişim yolculuğunda ilerlerken ‘insan’ faktörünün resimdeki  asıl kahraman olduğunu unutmamalılar. Bu inançla, birlikte yol aldığım organizasyonlarda en önemli hedefimi,  ‘insanlara’ dokunabilmek ve organizasyonların gelecek resmini güzelleştirmek olarak tanımlıyorum.

MCT Danışmanlık danışman kadrosunda yer alan Gözde Berber Özbalaban, İletişim, İlişki Yönetimi, İnsan Kaynakları , Yönetim Becerileri, ve Liderlik alanlarında kurumların, çalışanlarının gerçek potansiyelini açığa çıkarmaları için hizmet veriyor.
Danışmanlık ve eğitim çalışmalarında, İlişkisel Yaklaşım, Sistem Koçluğu, Psikodrama ve Transaksiyonel Analiz gibi yöntemleri kullanan Özbalaban, kariyeri süresince dünyanın sayılı networking eğitimcisinden birisi olarak, farklı başlıklarda global eğitim çalışmalarına iştirak etmiş bulunuyor ve iki yıl süre ile Türkiye Eğitim Enstitüsü direktörlüğünü yürüttüğü Junior Chamber International bünyesinde ulusal ve uluslararası seviyede yönetim kurulu üyelikleri tecrübesi bulunuyor.

Ekonomi bölümünden mezun olduktan sonra sekiz yıl süreyle kurucu ortaklığını yaptığı Likya Yönetim Akademisi’nin çalışmaları sırasında Ortadoğu Teknik Üniversitesi’nde İnsan Kaynakları Yüksek Lisans programını tamamlayan ve aynı üniversitede Eğitim Yönetimi/Planlama alanında doktora çalışmalarına devam eden Özbalaban; yürüttüğü çeşitli Dünya Bankası ve Avrupa Birliği projelerinin yanısıra, aralarında Finansbank, Garanti Bankası, Turkcell, Vodafone, TEB, HSBC, Eczacıbaşı, Akbank, Coca Cola, Mercedes gibi firmaların da bulunduğu birçok kurumsal firmaya, Kobi’ye ve Üniversitelere farklı başlıklarda hizmet vermiş bulunuyor.

Bugüne kadar 12 farklı ülke ve 4 kıtada eğitim ve danışmanlık projeleri yürütmüş olan Özbalaban,  Peryön ve ODTÜ İstanbul Mezunlar Derneği üyesi, sivil toplum kuruluşlarında aktif olarak görev yapmaya devam etmekte, Türkiye’nin ilk uluslarası Organizasyonel Gelişim Platformu IODA- International Organization Development Association Türkiye’nin de kurucu başkanlığını yapmaktadır. Uluslararası Organizasyonel Gelişim Konferansına davet edilen tek Türk konuşmacıdır.

Gözde Berber Özbalaban’ın hobileri arasında dalış, maraton koşuları, sörf ve dağcılık sporları yer alıyor.

Bugünlerdeki İlgi Alanları

Gözde Berber Özbalaban’ın ilgi alanları arasında şirketlerde organizasyonel değişim, varlık gösterme ve ilişki yönetimi yer almaktadır.